Sezer Yıldız - Kişisel Blog

Merhaba Ben,Sezer Yıldız

Designer & Developer

CV Görüntüle

Olmazsa olmaz dediğim WordPress eklentilerini sizlerle paylaşmak istedim. Hem sitenin genel işleyişi olsun, hem de görsel estetik katmak istediğimizde bu eklentiler bize yardımcı olacaktır.

Bir çok sunucuda mail gönderim durumu engellenmiş durumda. Bunun üstesinden gelmek için ihtiyacımız olan tek eklenti WP Mail SMTP eklentisi. Bu eklentiyi kullanırsanız site içi formlar sorunsuz çalışacaktır.

WordPress için en popüler sayfa oluşturucu diyebiliriz. Temamızı böylelikle daha estetik bir hale getirebiliriz. Kullanımı oldukça basit ve sürükle bırak işleminden ibarettir.

Sitemizin genel ziyaretçi ölçümünü yapmaktadır. Ayrıca arama terimi, arama motorları, yönlendiren bağlantıları detaylı bir şekilde incelememizi sağlamaktadır.

Arama motoru optimizasyonu yapmak için en iyi eklentiler arasında. Sayfa başlığı, anahtar kelimeler ve açıklamaları kolaylıkla ekleyebilir, sitenizin sosyal medya SEO‘sunu da yapabilirsiniz. 

Eğer web sitenizde galeri – fotoğraflar bölümü var ise bu eklenti tam size göre. Pop-up desteği vermektedir.

Klasik WordPress girişi olan wp-admin ya da wp-login.php uzantılarını değiştirmek için az yer kaplayan basit bir eklenti. Bildiğiniz üzere wordpress sitelerine çok  fazla saldırı yapılmaktadır. Bu yüzden “wp-admin” uzantısını “login ” olarak değiştirerek saldırıları önleyebiliriz.

  • Paylaş :

Leave a comment